Естонія заявила про російські провокації зі святковим салютом

Естонія заявила про російські провокації зі святковим салютом
Російський посол буде викликаний в МЗС Естонії Об этом сообщает kievsmi.in.ua со ссылкой на СМИ.


Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу назвав провокацією салют на честь 75-річчя з дня визволення Таллінна, який планується провести в Москві 22 вересня.


Про це він у вівторок, 9 липня, написав на своїй сторінці в соцмережі Facebook.


«Сьогоднішнє оголошення в Російській Федерації про організацію салюту в зв’язку з 75-ми роковинами повторної окупації Таллінна є провокаційним кроком», — повідомив глава МЗС Естонії, підкресливши, що після відходу німецьких військ в Естонії прийшов до влади конституційний уряд, повалений радянськими військами.


Рейнсалу заявив, що в посольство РФ в Таллінні буде відправлений протест в зв’язку з цим кроком, а російський посол буде викликаний в МЗС Естонії.


«Якщо ж говорити про круглі дати, то цей крок здається ще тим більш цинічним, що в цьому році виповнюється 80 років укладення пакту Молотова-Ріббентропа», — написав глава МЗС Естонії.


Раніше на сайті міністерства оборони РФ з’явився розклад святкових салютів, присвячених 75-річчю від дня звільнення радянських і європейських міст від нацистів. 13 липня відбудеться салют на честь визволення Вільнюса, 1 серпня — Каунаса, 13 жовтня — Риги, а 2 травня 2020 року — Берліна. Всі ці салюти планується провести на Поклонній горі в Москві.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/news/estoniya-zayavila-pro-rosiyski-provokaciji-zi-svyatkovim-salyutom-608598.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя